Lehtovuori panttiputki, joka on kiinnitettävissä roska-astian kylkeen, seinään tai pylvääseen. Putkeen mahtuu runsaasti pieniä pulloja/tölkkejä tai max. 2 kpl 2 litran pulloa.
Panttiputki vähentää pullojen ja tölkkien päätymistä sekajätteeseen
Lehtovuori panttiputki on kiinnitettävissä City, CitySolar tai Novus roska-astiaan, seinään tai pylvääseen. Putkeen mahtuu runsaasti pieniä pulloja/tölkkejä tai max. 2 kpl 2 litran pulloa. Kerääjä voi ottaa pullot tai tölkit helposti putken pohjasta roska-astian sisältöön koskematta. Panttiputki edistää kierrätystä ja turvallisempaa pullojen keräystä.
Kestävää käytännöllisyyttä
Lehtovuoren uudella panttiputkella siistimpää ilmettä ympäristöön. Olipa kyseessä katu- ja puistoympäristö tai kiinteistön piha, mallistosta löytyy sopiva ratkaisu runsaan värivalikoiman puolesta.
Seinä- tai -pylväskiinnitysmalli, tolppakiinnitykseen tarvitaan lisäksi tolppakiinnikkeet. Kiinnitettävissä myös City tai Novus roska-astiaan.
Mitat (k, halkaisija)
735 x 125 mm
Täyttöaukko (ø)
125 mm
Materiaalit
Sinkitty teräs
Materiaalivahvuus
1,25 mm
Vakiovärit
Kts. valikko yllä.
Kysy muita RAL värejä asiakaspalvelustamme.
Kiinnitysvaihtoehdot
Pylväskiinnitykseen tarvitaan lisäksi erikseen hankittavat pylväskiinnikkeet. Muut kiinnitystarvikkeet sisältyvät pakkaukseen. Valitse kiinnitystapa valikosta.